O NAS

Nasza grupa od wielu lat zajmuje się rozwojem i badaniami urządzeń optycznych i elektrycznych, skupiając się głównie na biosensorach. Naszą ekspertyzę wykorzystujemy aktualnie w projektach, których tematyka w całości jest poświęcona zastosowaniom biomedycznym.

Mateusz_Smietana 35x35
Prof. dr hab. inż.

Mateusz Śmietana

Lider zespołu

Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.  Odbywał staże podoktorskie w USA (2007) i Kanadzie (2009-2011). Profesor wizytujący w Southern University of Science and Technology, Chiny (2018). Zdobywca licznych nagród i wyróżnień za osiągnięcia naukowe. Kierownik kilkudziesięciu projektów naukowo-badawczych. Autor ponad 150 publikacji naukowych, rozdziałów w książkach i materiałach konferencyjnych. Promotor kilku prac doktorskich i kilkudziesięciu magisterskich i inżynierskich.

dr inż.

Monika Janik

W pracy łączy doświadczenie biotechnologiczne (studia mgr i inż.) i fotoniczne (studia dr). Specjalizuje się w adaptacji technologii światłowodowej do zastosowań bioczujnikowych. W zespole zajmuje się chemiczną modyfikacją powierzchni czujników światłowodowych, oraz projektowaniem i koordynacją eksperymentów z udziałem materiałów biologicznych.

dr hab. inż.

Marcin Koba

W zespole zajmuje się projektowaniem, realizacją i utrzymaniem elementów układu, układów i systemów pomiarowych, elementów i systemów osadzania magnetronowego oraz ALD, a także teorią i technologią mikroobróki laserowej, projektowaniem przebiegu eksperymentów, opracowywaniem i implementacją klasycznych modeli oddziaływania fali elektromagnetycznej z ośrodkami dielektrycznymi oraz projektowaniem elementów i układów optomechanicznych.

Dariusz Burnat

Doktorant. W zespole zajmuje się wytwarzaniem i charakteryzacją cienkich warstw uzyskiwanych metodami chemicznego i fizycznego rozpylania z fazy lotnej na potrzeby czujników światłowodowych, a także pomiarami optycznymi struktur czujnikowych.

Tomasz Gabler

W zespole zajmuje się wytwarzaniem czujników światłowodowych przy pomocy ablacji laserowej, które następnie wykorzystuje do badań biologicznych i elektrochemicznych. Ponadto zajmuje się wytwarzaniem cienkich warstw metodą ALD.

Emil Pituła

Bada nowe rozwiązania czujnikowe w oparciu o nanostruktury. Projektuje stanowiska pomiarowe, w tym mobilny układ oparty na smartfonie wykorzystując do tego m.in. autorską aplikację czy druk 3D
MR

Mehdi Raji

W zespole zajmuje się analizą numeryczną, symulacją struktur optycznych i elektronicznych, skupiając się głównie na rozwoju zaawansowanych biosensorów oraz symulacji złożonych struktur optycznych i elektronicznych. Z pasją wykorzystuje swoje umiejętności i doświadczenie w spektroskopii, aby wnieść znaczący wkład w dziedzinę biosensoryki.

Alumni

inż.

Anna Myśliwiec

W zespole zajmowała się symulacjami FDTD, ma doświadczenie w pracy z czujnikami transmisyjnymi.

ADStudio06460 kopia

Katarzyna Lechowicz

W zespole zajmowała się optyczną i elektrochemiczną charakteryzacją cienkowarstwowych struktur światłowodowych, bazujących na efekcie rezonansu modów tłumionych, do zastosowań biologicznych.