O NAS
Nasza grupa od wielu lat zajmuje się rozwojem i badaniami urządzeń optycznych i elektrycznych, skupiając się głównie na biosensorach. Naszą ekspertyzę wykorzystujemy aktualnie w projektach, których tematyka w całości jest poświęcona zastosowaniom biomedycznym.


Mateusz Śmietana
Lider zespołu
Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Odbywał staże podoktorskie w USA (2007) i Kanadzie (2009-2011). Profesor wizytujący w Southern University of Science and Technology, Chiny (2018). Zdobywca licznych nagród i wyróżnień za osiągnięcia naukowe. Kierownik kilkudziesięciu projektów naukowo-badawczych. Autor ponad 150 publikacji naukowych, rozdziałów w książkach i materiałach konferencyjnych. Promotor kilku prac doktorskich i kilkudziesięciu magisterskich i inżynierskich.

Monika Janik
W pracy łączy doświadczenie biotechnologiczne (studia mgr i inż.) i fotoniczne (studia dr). Specjalizuje się w adaptacji technologii światłowodowej do zastosowań bioczujnikowych. W zespole zajmuje się chemiczną modyfikacją powierzchni czujników światłowodowych, oraz projektowaniem i koordynacją eksperymentów z udziałem materiałów biologicznych.

Marcin Koba

Dariusz Burnat
Doktorant. W zespole zajmuje się wytwarzaniem i charakteryzacją cienkich warstw uzyskiwanych metodami chemicznego i fizycznego rozpylania z fazy lotnej na potrzeby czujników światłowodowych, a także pomiarami optycznymi struktur czujnikowych.

Tomasz Gabler

Emil Pituła

Mehdi Raji
W zespole zajmuje się analizą numeryczną, symulacją struktur optycznych i elektronicznych, skupiając się głównie na rozwoju zaawansowanych biosensorów oraz symulacji złożonych struktur optycznych i elektronicznych. Z pasją wykorzystuje swoje umiejętności i doświadczenie w spektroskopii, aby wnieść znaczący wkład w dziedzinę biosensoryki.
Alumni

Anna Myśliwiec
W zespole zajmowała się symulacjami FDTD, ma doświadczenie w pracy z czujnikami transmisyjnymi.

Katarzyna Lechowicz
W zespole zajmowała się optyczną i elektrochemiczną charakteryzacją cienkowarstwowych struktur światłowodowych, bazujących na efekcie rezonansu modów tłumionych, do zastosowań biologicznych.